سمینار اردیبهشت ماه گروه آرک، تاثیر استفاده از سیستمهای موثر منابع انسانی در آینده سازمان

مجموعه شرکت های آرک چهارمین سمینار کاربردی خود را تحت عنوان "تاثیر استفاده از سیستمهای موثر منابع انسانی در آینده سازمان" ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۹۲ در سالن همایش های هتل سیمرغ با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد و دست اندکاران صنایع، بانک ها و شرکت ها برگزار کرد. هدف از برگزاری این همایش ارائه ی آخرین دستارودها در ارتباط با مدیریت اطلاعات بصورت دقیق و یکپارچه بود .

در شروع برنامه، مهندس طباطبایی، مدیر گروه آرک سخنانی پیرامون تاثیر استفاده از سیستم های مدیریت در بخش سرمایه انسانی و در ارتباط با بهینه کردن راهکارهای کسب اطلاعات روان و سریع در جهت کاهش هزینه های سازمان ایراد نمودند. وی با عنوان اینکه بهره وری سرمایه انسانی به عنوان مهمترین سرمایه اصلی سازمانها و بنگاههای اقتصادی نه تنها اثرات ویژه ای در چابک سازی سازمانها خواهد داشت، بلکه در کاهش هزینه ها در هر سه وجه سرمایه مالی و سرمایه فیزیکی و سرمایه انسانی خواهد داشت. به گفته وی، مدیریت سرمایه انسانی همانند هر موضوع دیگری نیازمند ابزار مناسب بوده که گروه آرک با طراحی و اجرای سطح جدیدی از سیستمها در این حوزه کمک موثری را می تواند به سازمانهای مشتاق بنماید.

مهندس طباطبایی با اشاره به این موضوع که در دهه ۸۰ گروه آرک با پیش بینی نیاز آینده سازمانها قدم به عرصه سیستمهای حوزه حسابداری مدیریت گذارد افزود: در آن دوره سازمانها به دنبال اطلاعات دسته بندی شده و دارای آنالیز مناسب بودند. گروه آرک با دقت در تشخیص نیاز، موفق به ارائه سیستمهایی کارآمد و ساده در این حوزه گردید به نحوی که این بخش از سبد محصولات آرک در بازار با اقبال بسیار مناسبی مواجه شد. امروزه نیز گرچه اطلاعاتی همانند بهای تمام شده، نقطه سر به سر، نقطه بی تفاوتی، پیش بینی بهای تمام شده، حسابداری سنجش مسوولیت، Target Costingو... از نیازهای مهم سازمانها محسوب می گردد، لکن گروه آرک با استفاده از تجربیات گذشته و بررسی روشهای نوین مدیریت اطلاعات و با توجه به اینکه سرمایه مالی و سرمایه فیزیکی نیز توسط سرمایه انسانی کنترل و مدیریت می گردد موضوع مدیریت هزینه و بهره وری را از سطوح پایه و ریشه ای مورد هدف قرار داد.

در ادامه مهندس الهیان مدیر عامل شرکت حامی تولیدی – صنعتی آرک به معرفی کلی محصولات آرک در حوزه منابع انسانی پرداخته و به نقش حضور یک سازمان الکترونیکی در کاهش شدید هزینه های سربارسازمان در کوتاه مدت به بحث پرداختند. همچنین سایر محصولات گروه آرک که جمعا شامل ۲۵ محصول در حوزه منابع انسانی می باشد، توسط ایشان به صورت مختصر و با توجه به محدودیت وقت توضیح داده شد.

پس از استراحتی کوتاه سرکار خانم فولادین مدیریت شرکت حامی تولیدی-سفارشی آرک به معرفی مختصری از ویژگی ها و نقاط قوت سیستم های جامع آرک پرداخته و سیستم صورتهای اساسی مالی آرک را که یکی ازمحصولات مهم و استراتژیک گروه بوده و در سبد محصولات حوزه مالی قرار دارد توضیح داده و مزایای استفاده از آن و نقش این سیستم را در تغییر چشمگیر در افزایش دقت عمل و کاهش زمان تهیه ۴ صورت اساسی و نیز قدرت مانور مدیران مالی در تهیه این صورتهای اساسی بیان نمودند.


دسته : رویدادهای مهم آرک تعداد بازدید : 1769