: هدف جدید مایکروسافت: ۱ میلیارد نسخه ویندوز ۱۰، آن هم طی ۳ سال!!

محاسبات و آمار اخیر بیانگر آن است که مایکروسافت برای رسیدن به هدف خود مبنی بر نصب ۱ میلیارد نسخه از سیستم عامل جدید ویندوز ۱۰ بر روی دستگاهها، ناچار است ابتدا همه دستگاههایی که در حال حاضر از ویندوز ۷ استفاده می کنند را به سیستم عامل جدید خود تغییر داده و سپس به دنبال دستگاههای جدی برای این امر باشد.
مایکروسافت هفته گذشته از این طرح بلند پروازانه خود در سمینار توسعه دهندگان پرده برداشت.

به گزارش گروه آرک؛ تری میرسون، رئیس گروه سیستم عامل مایکروسافت اعلام کرد: "هدف ما این است که طی دو تا سه سال پس از انتشار ویندوز ۱۰، یک میلیارد دستگاه در حال استفاده از این سیستم عامل باشند."یک میلیارد عدد بسیار بسیار بزرگی محسوب می گردد.
برای اینکه ذهنیتی از بزرگی این عدد بدست آوریم، کامپیوترهایی را که از ویندوزهایی که تا کنون  ارائه شده اند را استفاده می نمایند، مورد بررسی قرار می دهیم.
برای این منظور بازه آماری از میان کاربرانی که به صورت آنلاین توسط یک سیستم عامل خاص در طی یکماه به وب سایتها وصل شده اند انتخاب گردیده اند.
بر اساس این بررسی در طی ماه آوریل، ۶۴.۱% از کامپیوترهای شخصی در دنیا از سیستم عامل ویندوز ۷ بهره می برده اند. دومین جایگاه را در این زمینه ویندوز XPبا ۱۷.۵% در اختیار داشت. ویندوز ۸ و ۸.۱ نیز مجموعا ۱۶.۱% از سهم سیستم عامل های کامپیوترهای شخصی را در اختیار داشته و بالاخره سهم ویندوز ویستا تنها ۲.۱% بوده است.
بر اساس بررسی های متعدد، مایکروسافت تعداد دستگاههایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می نمایند را در حدود ۱.۵ میلیارد دستگاه برآورد نمود در زمانی که ۱ میلیارد دستگاه را برای سیستم عامل جدید در دستور کار خود قرار داد.
با در نظر گرفتن ۱.۵ میلیارد دستگاه در کل دنیا، می توان برآورد نمود که ویندوز ۷ حدود ۹۶۱ میلیون دستگاه، ویندوز XP، حدود ۲۶۲ میلیون و ویندوز ۸ و ۸.۱ مجموعا ۲۵۷ میلیون دستگاه را در اختیار داشته و در نهایت سهم ویندوز ویستا حدود ۳۲ میلیون دستگاه می باشد.
در صورتی که مایکروسافت تمامی دستگاههای مجهز به ویندوز ۷ و ویندوز ویستا را به ویندوز ۱۰ تغییر دهد، باز هم چند میلیون دستگاه برای رسیدن به هدف کسر دارد. این هدف زمانی محقق می شود که همین امروز  بر روی ۱.۵ میلیون دستگاه ویندوز ۱۰ نصب شده باشد!!
بسیاری از تحلیلگران به این نتیجه رسیده اند که هدف مایکروسافت در دستیابی به ۱ میلیارد فروش ویندوز ۱۰ طی ۳ سال محقق خواهد شد. گرچه با توجه به توسعه کامپیوترهای شخصی در طی این مدت و ورود ویندوز ۱۰ به حوزه موبایل چشم انداز روشنی را در این زمینه برای این سیستم عامل نمایان می سازد.

گرچه این امر ممکن است، اما تعداد کمتر از ۱ میلیارد نسخه از ویندوز ۷ در بازار  به عنوان موفق ترین سیستم عامل پس از XPطی این سالهاجای تامل دارد!!

منبع: itnews.com