: گالوپ اعتقاد دارد ۸۲% مدیران شایستگی لازم را ندارند!

گالوپ اعتقاد دارد که احتمالا تنها  ۸ مدیر از میان ۱۰ مدیری که شما دارید شایستگی شغل و جایگاه شان را نداشته باشند. در تحقیقاتی که اخیرا توسط شرکت "مدیران آمریکایی" صورت گرفته و در وب سایت گالوپ درج گردیده است، به این موضوع پرداخته شده که در بین مدیران مختلف، "استعداد ذاتی یک ظرفیت بالقوه ذاتی برای برتری ویژه با یک تلاش مشخص می باشد".

در این تحقیق آمده است: هر شخصی در زمینه های متعدد دارای استعدادهای گوناگونی است، اما تعداد بسیار کمی دارای استعداد ذاتی برای یک مدیر بزرگ شدن می باشند. فقط یک نفر از هر ۱۰ نفر از ویژگی های ذاتی که گالوپ به آنها به عنوان نشانه های مدیریت عالی و ممتاز اشاره نموده است را دارا می باشند.

دو نفر دیگر از این لیست ۱۰ نفره، استعداد نفر دوم بودن و یا پیروی را دارند، به این معنی که آن ها برخی ویژگی ها (و نه تمامی ویژگی های مورد نیاز) را داشته و با یک هدایت و مربیگری صحیح می توانند مدیران خوب و لایقی باشند.

به گفته گالوپ در مجموع تقریبا کمتر از ۱ نفر از ۵ نفر مدیران حال حاضر (یعنی ۱۸% مدیران) استعداد ذاتی بالایی برای مدیریت دارند.

گرچه این آمار مربوط به بررسی های انجام شده بر روی مدیران آمریکایی است، اما حالا فکر کنید اگر این آمار و اعداد در مورد شرکت شما هم صادق باشد،شما دچار چه مشکل بزرگی خواهید بود!

منبع: hrmorning.com