معرفی گروه آرک


گروه شركت هاي آرك مفتخر است با در اختيار داشتن بيش از يكصد و پنجاه كارشناس حرفه اي و متخصص در زمينه تحليل و طراحي سيستم هاي يكپارچه، كارخانه اي را ايجاد کرده كه شريان فكر و ايده، به عنوان ركن اصلي توليد در آن، در جريان است و بيش از ۸۰ عنوان نرم افزار حرفه اي حاصل کار آن است.

گروه شركت هاي آرك، با هدف ارائه سيستم هاي يكپارچه در سطح حرفه اي، هم اكنون يك هزار شركت، سازمان و ارگان هاي خصوصي و دولتي را در سراسر كشور پوشش داده و  چندین هزار كاربر از سیستم های آن استفاده می کنند.

معرفی ساختار گروه آرک

گروه آرك، مركب از مجموعه شرکت های تخصصی در قالب کارخانه تولید نرم افزار، شرکت های پشتیبانی تخصصی با عنوان شرکت های "حامی" و برخی شرکت های اقماری است كه مجموع آن، یکی از بزرگ ترين مجموعه های نرم افزاری کشور را تشکیل داده است.

شرکت آرک (ستاد گروه)

در شرکت آرک، به عنوان هسته مرکزی و مدیریتی گروه علاوه بر نظارت، برنامه ریزی و مدیریت شرکت های مجموعه، تولید، مدیریت محصول، امور مشتریان و نیز فروش و تنظیم سیاست های بازار هدف صورت می گیرد.

شرکت های حامی تخصصی:

شرکت های حامی آرک، امور مربوط به پشتیبانی تخصصی مشتریان را چه در حوزه فعالیت مشتری و چه از نظر موقعیت جغرافیایی برعهده دارند.در گروه آرک، برای اولین بار در ایران، طرح ارائه خدمات پشتیبانی تخصصی در دستور کار قرار گرفت و به شکل شرکت های حامی به اجرا درآمد. کارشناسان این شرکت ها، تخصص لازم در استقرار و آموزش حوزه صنعت مربوطه را دارند و در این مسیر، دوره های آموزش تخصصی گذرانده اند.

- حامی آرک (تولیدی-صنعتی): ارائه دهنده خدمات به شرکت های تولیدی- مرحله ای یا تولید انبوه (تولیدکنندگان مواد غذایی، تولیدکنندگان صنایع شیمیایی، تولیدکنندگان صنعت کاشی و سرامیک و نیز سایر تولید کنندگان در قالب تولید انبوه غیر سفارشی)

- حامی آرک (تولیدی-سفارشی): ارائه دهنده خدمات به شرکت های تولیدی-سفارشی (خودرو سازها، تولیدکنندگان قطعات خودرو، تولیدکنندگان ماشین آلات سفارشی و سایر تولیدکنندگان در قالب قرارداد یا سفارش)

- حامی آرک (خدماتی-پروژه ای): ارائه دهنده خدمت به شرکت های پروژه ای و یا خدماتی (شرکت های ساختمانی و عمرانی، شرکت های بازرگانی، شرکت های ارائه دهنده خدمات، شرکت های حمل و نقل و سایر شرکت های با فعالیت پروژه ای غیر تولیدی(

شرکت های اقماری: سایر شرکت های گروه آرک که برای تامین نیازهای تخصصی سازمان های مشتری ایجاد شده اند، به شرح زیر هستند:

شرکت توسعه آرک: ارائه دهنده محصولات آموزشی چند رسانه ای و خدمات تخصصی سخت افزار
 
شرکت هدف آرک: انجام تحقیق، توسعه و ارائه طراحی های خاص برای سازمان های مشتری