محیط آرک

آینده مان را با هم بسازیم . . .

اینجا یک شرکت تولید نرم افزار است. ما در گروه آرک برنامه های زیادی برای رشد و توسعه شرکت و همکارانمان داریم. در حقیقت آرک جایگاه و بستر مناسبی را برای رشد فراهم می نماید. برخی همکاران آرک هم معتقدند آرک یک دانشگاه است. آرک هم همانند سایر شرکتها در برنامه ها و اهداف خود سه رکن مشتریان، سهامداران و همکاران را در مرکز توجه دارد و نیازهای جاری و آینده این سه گروه را دائما مراقبت می نماید.
شرکت آرک به همکاران خود به عنوان سرمایه واقعی و بستر اساسی برای مدیریت حال و پایه گذاری آینده نگاه می نماید. در عین حال، اعضای آرک مانند یک خانواده صمیمی هستند. ما در آرک زندگی می کنیم.
بنابراین همواره در آرک سعی شده است تا با ایجاد پویایی، شادابی و سلامت، پیشرفت حرفه ای را هدف قرار داده و برای ایجاد، توسعه و بهینه سازی آن تلاشی پی گیر و مستمر صورت پذیرد.


اهداف و بر نامه های آرک را در ارتباط با محیط کار می توان در موارد زیر خلاصه نمود:
lایجاد و نگهداری محیطی پویا و فعال 
lوجود شادابی و طراوت
lحفظ اصل سلامت به عنوان یکی از پایه ای ترین اصول در ایجاد محیطی روان با ارتباطاتی قوی و محکم بین اعضاء شرکت همچون خانواده ای بزرگ.
lایجاد بستری مناسب و آماده برای پیشرفت ادامه دار در مجموعه بر اساس علاقه، پشتکار و توانمندی اعضاء و برقراری مشوق های متنوع برای دستیابی به اهداف
lایجاد، حفظ و توسعه اصول حرفه ای گری با توجه به اهداف و برنامه های آرک و لزوم برخورداری از اخلاق حرفه ای در برخورد، اداره محیط، ارائه خدمات و تولید محصول.
به طور کلی می توان گفت آرک محیطی برای کشف استعدادهای درخشان، توانمندیها و رشد بوده و ارتباطاتی روان و سالم در آن برقرار می باشد. همه اعضاء در تلاش برای انجام صحیح مسوولیت خود و صد البته همکاری و کمک به همکاران خود هستند. شادابی و تحرک از اصول کار در مجموعه بوده و همکاران شرکت آن را به عنوان یک اصل مهم رعایت می کنند و به مقررات شرکت (به عنوان اصلی مهم در تعریف روابط و نحوه کار) احترام می گذارند.

*ایستگاه سلامتی:
درست است. آرک یک باشگاه اختصاصی دارد! سلامتی همکاران شرکت به عنوان سرمایه ای ارزشمند از موضوعاتی مهمی است که در آرک همواره مهم بوده است. بنابراین گرچه این موضوع در شرکتها (خصوصا در ایران) متداول نیست، اما در سال ۹۲ اقدام به ایجاد باشگاهی کامل با تجهیزاتی متنوع در محل ساختمان مرکزی و صرفا برای استفاده همکاران شرکت ایجاد گردید. تنوع امکانات تدارک دیده شده به گونه ای است که برای تفریح، کاهش فشارهای فکری و روحی، کاهش استرس های روزمره و حتی برای ورزشهای نیمه حرفه ای نیز کاربرد دارد. ازجمله امکانات و تجهیزات ایستگاه سلامتی در آرک می توان به میز پینگ پنگ، فوتبال دستی حرفه ای، تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت، دستگاه وزنه حرفه ای ۲۱ کاره، دستگاه تخصصی ورزش شکم، دستگاه ۷ کاره پرس و شکم، دمبل های مخصوص آقایان و بانوان، طناب و استپ اشاره نموددوستانی که از این امکانات استفاده می کنند، لحظات شادی را تجربه کرده اند.
برگزاری مسابقات دوره ای فوتبال دستی و پینگ پنگ نیز از جمله علاقه مندی های آرکی ها است.


اتاق استراحت (RelaXation):
گرچه اینجا شرکت تولید کننده نرم افزار است، اما ما اینجا اتاق استراحت داریم.
همه ما در طول روزها و هفته ها درگیر خستگی ها و فشارهای مختلف کاری و غیر کاری می شویم. موضوعی که همواره در آرک مهم بوده، حضور واقعی همکاران هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی و در شرایطی مناسب است.
برای همین در آرک اتاقی برای استراحت میان روز به همراهصندلی حرفه ای ماساژ پیش بینی شده که همکاران شرکت بسته به ضرورت و در زمانهای مشخصی می توانند از آن استفاده نمایند. دوستانی که از این بخش استفاده نموده اند، آرامش و نشاط خوبی را تجربه کرده اند.

جشنها و مراسم دوره ای:
در آرک رسم است که به مناسبتهای مختلف و بهانه های متفاوت مراسمی ترتیب داده شود. این مراسم باعث تغییر روحیه همکاران مجموعه و ایجاد محیطی با روابط قوی تر و در عین حال روان تر می شود. از میهمانی های همراه با خانواده در رستوران های مختلف گرفته تا برنامه جلسات گروهی و دوره ای در شرکت و یا پذیرایی های کوچک در محل کار.
برخی مراسم همچون جشنهای پایان سال و جلسات برنامه ریزی دوره ای از برنامه های ثابت آرک در طول سالاست.

مسوولیت اجتماعی و فرهنگی:
یکی از موضوعات با اهمیت دیگر در خانواده آرک حس مسوولیت اجتماعی است. فعالیتهایی که برای بزرگتر شدن روح محسوب می شود. در این زمینه در آرک چندین نوبت در طول سال برنامه هایی برگزار می گردد
از تهیه غذا به مناسبتهای مختلف توسط خود همکاران شرکت تا مراسم شب یلدا و ...از حضور در کنار بچه های بی سرپرست و تقسیم نمودن شادی ها با آنها تا کمک به موسسات خدمات عمومی و ...
به دلیل اینکه بخش عمده ای از مراسم به مشارکت و همراهی همکاران شرکت انجام می شود، لذا علاوه بر ایجاد همدلی و نشاط بیشتر، جلوه ای از مسوولیت اجتماعی خانواده آرک را به نمایش می گذارد.

سالن غذا خوری:
ممکن است به سالن های غذا خوری در شرکتهای مختلف صرفا به عنوان محلی برای صرف غذا نگاه شود ولی در آرک سالن غذا خوری محیطی برای ارتباط بین همکاران شرکت و کاهش فشارهای روزانه محسوب شده و در آرک محیط صرف غذا خود به عنوان یک محیط تفریحی است.

کتابخانه:
گرچه امروزه دسترســی به اطلاعات مورد نیاز از طریــق اینترنت فراهم بوده و کتابهای الکترونیکی از این طریق قابل دستیابی می باشند، لکن کتابخانه ای با حدود ۳۰۰ جلد کتاب و مقاله تخصصی در آرک ایجاد گردیده که قابل استفاده توسط همکاران می باشد